25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Digjet një pjesë e shtëpisë së një mërgimtari në Prizren

Një mërgimtari në Prizren i është djegur një pjesë e pabanuar në shtëpinë e tij pas shpërthimit të një zjarri në katin e dytë të shtëpisë.

Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes një njoftimi, në të cilin thuhet se dy burra kanë raportuar për zjarrin që ka shpërthyer në katin e dytë të një pjese të pabanuar të shtëpisë së viktimës i cili jeton jashtë vendit.

“Lidhur me rastin janë njoftuar prokurori kujdestar, njësiti i inspektorëve zjarrfikës si dhe ekipi i KEDS-it” – thuhet në njoftimin e policisë.

Më Shumë

Premtimet boshe të kryeministrit Kurti

Shkruan: Fahri Musliu Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para plot tre vitesh, më 1 qershor 2021, në ditëlindjen e 85-të, mbajti një fjalim shumë frymëzues...

Zjarrfikësit e Prizrenit intervenojnë në 11 raste, DES-i fton qytetarët t’i raportojnë dëmet

Erërat e fuqishme dhe reshjet atmosferike të dielën pasdite kanë shkaktuar shqetësime për qytetarët në lokalitete të ndryshme të Komunës së Prizrenit. Ka pasur...

Lajmet e Fundit