19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Ditë e nxehtë sot, temperaturat deri në 30 gradë celsius

Këtë të premte në Kosovë do të mbajë mot i nxehtë dhe pjesërisht i vranët nga ana malore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat do të lëvizin ndërmjet 11 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin nga 26 deri në 30 gradë Celsius.

“Mot me diell dhe pjesërisht i vranët, kryesisht vranësirat mund të shfaqen rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11- 14gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26- 30gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare. Kushtet agrometeorologjike dhe biometeorologjike vazhdojnë të jen relativisht të mira dhe stabile”, bën me dije IHMK-ja.

Më Shumë

Fury thotë se do ta nokautojë Usykyn në revansh, mohon se është mundur nga ai

Tyson Fury thotë se ai fitoi luftën e peshave të rënda me Oleksandr Usyk në Arabinë Saudite muajin e kaluar – dhe pretendon se...

Zjarrfikësit e Prizrenit intervenojnë në 11 raste, DES-i fton qytetarët t’i raportojnë dëmet

Erërat e fuqishme dhe reshjet atmosferike të dielën pasdite kanë shkaktuar shqetësime për qytetarët në lokalitete të ndryshme të Komunës së Prizrenit. Ka pasur...

Lajmet e Fundit