19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Zyrtare: Alden Skrijelj përforcimi i radhës te Suhareka

Sulmuesi i krahut, malazezi Alden Skrijelj do të vazhdojë të jetë pjesë e elitës së futbollit kosovar, pasi ka nënshkruar për dy vite me Suharekën.

Skrijelj sezonin e shkuar ka luajtur te Fushë Kosova, ku shënoi dy gola dhe dhuroi nëj asistim.

“Ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje transferimi me sulmuesin malazez Alden Skrijelj i cili bashkohet me klubin tonë me kontratë 2 vjeçare”.

“Skrijelj edicionin e fundit ishte pjesë e Superligës së Kosovës me skuadrën e Fushë Kosovës ku pati paraqitje të shkëlqyeshme që bindi kryesinë tonë për të nënshkruar me të, në të kaluarën ka mbrojtur ngjyrat e skuadrave si; FK Drezga, Mladost DG, FK Jezero etj”.

Më Shumë

‘Natën e mirë’ nga Elita 5, kënga që rikthen në skenë grupin ikonik shqiptar

Pak javë më parë, grupi ikonik shqiptar, ka publikuar këngën e tyre më të re ‘Natën e mirë’, këngë kjo e cila vjen pas...

Përurohet Shërbimi i Kardiologjisë Intervente në Prizren

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit është bërë përurimi i repartit të Shërbimit të Kardiologjisë Intervente, projekt ky i Qeverisë së Kosovës dhe i mbështetur...

Lajmet e Fundit