13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Dogana me homazhe për oficerin doganor nga Prizreni, që vdiq nga Covid-19

Dogana e Kosovës ka hapur homazhet për oficerin doganor dhe njëherë zyrtarin e parë shtetëror Kujtim Qafleshi që ndërroi jetë si pasojë e Covid-19.

Ushtruesi i Detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganës Ibrahim Xhaka hapi librin e homazheve.

“Humbja e Kujtimit në moshën 53 vjeçare na lë të mërzitur shumë, por njëkohësisht duhet të na motivojë që të arrijmë lartësitë e tij profesionale, të kemi përkushtimin e tij dhe njëheri të ndërtojmë një doganë profesionale për të cilën Kujtimi punoi aq shumë”, tha ai.

Gjithashtu, sot të gjitha takimet e Doganës së Kosovës filluan me një minutë heshtje në nderim të oficerit doganor.

Më Shumë

Artistët më të pasur Britanikë nën moshën 35- vjeçare

Ed Sheeran, Harry Styles dhe Adele janë përfshirë në listën e përpiluar nga ‘Sunday Times’, e cilai rendit personat më të pasur nën moshën...

Ish-drejtoresha e Suharekës e akuzuar për korrupsion, thotë se objekti pa leje është rrënuar në tërësi

Ish-drejtoresha e Drejtorisë së Inspekcionit në Suharekë, Jehona Rrafshi- Lumi, e akuzuar për korrupsion, duke vazhduar dhënien e mbrojtjes, në seancën e së hënës...

Mona Liza

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit