0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Dy raste të vjedhjeve të rënda në Xërxë të Rahovecit

Dy raste të ndara të vjedhjeve të rënda janë raportuar në Xërxë të Rahovecit.

Një burrë është arrestuar nën dyshimin se ka vjedhur një sasi të barnave në shtëpinë e shëndetin. Po ashtu, i njëjti dyshohet se në raste tjera ka vjedhur edhe disa kabllo elektrike dhe pajisje tjera.

Ndërkohë, një burrë tjetër ka raportuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë së tij dhe nga  aty kanë vjedhur një shumë parash dhe një sasi stoli ari.

Më Shumë

Zelensky – heroi i luftës së Ukrainës, sot mbush 45 vjet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot feston ditëlindjen e 45-të. Zelensky, i cili shërben si presidenti i gjashtë i Ukrainës që nga viti 2019, u bë...

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

Lajmet e Fundit