10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Dy të lënduar në një aksident në Rahovec

Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti në fshatin Bërnjakë të Rahovecit.

Policia bën të ditur se të njëjtin janë dërguar për tretman mjekësor.

“Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar përderisa ishte duke lëvizur me veturë, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës, humb kontrollin mbi veturën dhe përplaset në një pompë të derivateve. Si pasoj e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar i dyshuari dhe një pasagjer mashkull kosovar dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Më Shumë

Sot pritet të votohet propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

Ambasador?t e vendeve anëtare t? Bashkimit Evropian pritet q? t? m?rkur?n t? votojn? n? lidhje me propozimin e fundit t? presidenc?s çeke p?r liberalizimin...

Tre të vdekur, Putini është informuar për ngjarjen – detaje të reja rreth shpërthimeve në dy baza ushtarake në Rusi

Të paktën tre persona janë vrarë nga shpërthimet në dy baza ajrore ushtarake në Rusi, sipas raportimeve. Agjencia e lajmeve RIA Novosti raportoi se tre...

Lajmet e Fundit