3.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Pas Gjermanisë, këto janë vendet e tjera që pritet t’i njohin patentet shoferët e Kosovës

Sot Gjermania ka marr vendim për njohjen e patent shoferëve të Kosovës.

Lidhur me këtë ka reaguar Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla i cili e ka përshëndertur këtë lajm.

“Një lajm i mirë për Kosovën dhe qytetarët tanë në Gjermani. Në mbledhjen e Bundesratit Gjerman, sot është votuar njohja e ndërsjellë e patent shoferëve mes Republikës Federale të Gjermanisë dhe Republikës së Kosovës”, ka shkruar ai.

Po ashtu ai ka paralajmëruar se në këtë jave do të këtë nisma të tjera me vende të tjera.

“Këtë javë ne kemi marrë aprovimin e Qeverisë sonë për nismat e marrëveshjeve të tilla edhe me Turqinë e Kanadanë dhe jemi në proces me Italinë e Austrinë dhe natyrisht do të njoftoheni me të gjitha proceset që do të nisim apo finalizojmë”, përfundoi ministri.

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person të kërkuar nga gjykata. Ai është dërguar në vuajtje të dënimit. Rr. Bedri Pejani, Prizren 24.11.2022-11:40. Në bazë të...

Sulmohet me gërshërë një burrë në Korishë të Prizrenit

Një burrë është sulmuar me gërshërë nga një tjetër në fshatin Korishë të Prizrenit. Policia në raportin 24 orësh rastin e ka cilësuar si aksidental...

Lajmet e Fundit