25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

E ndjej heshtjen tënde

Sahit F. Osmani

Ti s’flet, dhe përmes heshtjes
Po më dhuron gurë.

Ata, më godasin rreth zemrës
S’ndërtojnë, por prishin urë.

Mungon eksperti financiar, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të shtyjë seancën kundër ish-drejtorit të Urbanizmit, Nijaziu Kryeziu, pasi mungoi eksperti financiar.Kryeziu po gjykohet se ka lidhur kontrata...

Ka vdekur Sir Michael Gambon i njohur për rolin në Harry Potter

Sir Michael Gambon ka vdekur në moshën 82 vjecare, pas një problemi shëndetësor nga pneumonia, raportojnë mediet e huaja, shkruan KultPlus. Për vdekjen e tij...

Lajmet e Fundit