15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

E rëndë: 16-vjeçari vret shokun me sëpatë në shkollë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Australinë, pasi një 16-vjeçar ka vrarë në shkollë shokun 13-vjeçar.

Policia gjeti trupin e pajetë të 13-vjeçarit në tualetet e shkollës. Gjithashtu u sekuestrua një sëpatë në cilësinë e provës.

Komuniteti lokal është shokuar nga ndodhia, raporton BBC, pasi Singapuri është një vend më nivel të ulët të dhunës në institucionet arsimore.

Sipas legjislacionit australian, për shkak se është nën 18 vjeç autori i vrasjes, në vend të dënimit me vdekje do të dënohet me burgim të përjetshëm.

Prokurorët kërkuan që adoleshentit t’i ofrohet ndihmë psikiatrike. Nga hetimet e policisë ka rezultuar se 16-vjeçari ka blerë sëpatën në internet

Më Shumë

Në Prizren u shënua “Java e Ndërmjetësimit”

Në Prizren është shënuar sot "Java e Ndërmjetësimit". Pjesëmarrës në këtë aktivitet ishin ndërmjetësues nga Komuna e Prizrenit, të cilët kanë informuar qytetarët lidhur me...

Rritet çmimi i makaronave, jogurtit dhe kafes, lirohet pak orizi

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar një raport sa i përket lëvizjeve të çmimeve të artikujve bazë në pesë ditët e fundit. Të...

Lajmet e Fundit