30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Emri i Albin Kurtit përmendet në Parlamentin e Serbisë, deputetët kapen fizikisht

Një përplasje verbale dhe fizike ka ndodhur në seancën e sotme parlamentare të Serbisë.

Partitë opozitare kanë kërkuar që Aleksandër Martinoviq të largohet nga salla. Ministri i Administratës Publike dhe Vetëqeverisjes Lokale nuk e bëri një gjë të tillë.

Madje, në seancë, deputetët e pozitës përmenden edhe kryeministrin, Albin Kurti, transmeton Indeksonline.

Buzë dhe kaos në Kuvend – Deputetët nuk do të ulen dhe do t’i kërkojnë Martinoviqit të largohet, ai po buzëqesh 2
Deputeti, Dragan Markoviq Palma (JS) tha se as ai e as askush nuk mund ta hedhin fizikisht ministrin nga salla, sepse ai është zgjedhur nga shumica parlamentare.

“Ata që nuk e duan mund të jenë në korridor, dhe ne nuk e njohim demonstrimin e forcës, tha ai, duke shtuar se “Nuk e fiton dot pushtetin kështu, duke i dërguar foto Albin Kurtit. Kjo nuk është parë askund në botë”, tha Markoviç ndërsa opozita brohoi “Jashtë”.

Buzë dhe kaos në Kuvend - Deputetët nuk do të ulen dhe do t'i kërkojnë Martinoviqit të largohet, ai po buzëqesh 4

Universiteti i Prishtinës hap konkurs për nivelin master

Universiteti i Prishtinës ka hapur konkursin për pranim të studentëve në nivelin master. Në këtë vit akademik, UP-ja do të regjistrojë 2418 studentë në programet...

14 të vdekur nga rrëzimi i avionit në Brazil

Një aeroplan me turistë është rrëzuar në Barcelos të Brazilit, duke lënë të vdekur 14 persona. Kryetari i bashkisë së qytetit konfirmoi aksidentin për CNN...

Lajmet e Fundit