16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Vazhdojnë punimet për ndërtimin e QKMF-së së re në ish- kampin e KFOR-it në Prizren

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se janë duke vazhduar punimet drejt finalizimit të projektit të ndërtimit të QKMF-së së re, në ambientet e ish kampit të KFOR-it (Innovation and Training Park – ITP) me rreth 1.500 metra katrorë hapësirë për ofrimin e shërbimeve mjekësore, si dhe hapësirë të mjaftueshme parkimi për pacientët.


RENELUAL TAHIRI prezanton kompleksin e ri Luksoz në qendër të qytetit të Prizrenit.
Koncepti arkitektonik nga RENELUAL TAHIRI synon të ofrojë një lloj të ri të “Artit të Jetesës” me banesa Unike, Moderne dhe Cilësore.
Kompleksi vjen me një pozitë të favorshme në rrugën “EKREM REXHA” ku ofron qasje të shpejt në qendrën tregtare “Galeria 200m” dhe “Abi Çarshia 350m”, Qendra Shëndetësore, Spitali, Stacioni i Autobuzëve, Shkolla…
Për më shumë informata na kontaktoni:
Mob: +383 44 128 112
Email: info@renelualtahiri.com
Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe teksti që thotë "S C RT RENELUAL TAHIRI"
——————————————————————————————————

Sipas njoftimit të komunës, ky projekt planifikohet të përfundojë vitin e ardhshëm dhe pritet të jetë modern si në aspektin infrastrukturor ashtu edhe në atë të ofrimit të shërbimeve shëndetësore për qytetarët e Komunës së Prizrenit.

Serwer: Dialogu në duart e përfaqësuesve që kurrë s’kanë qenë të gatshëm ta njohin Kosovën

Daniel Serwer, specialist i fushës për menaxhimin e konfliktit dhe një nga vëzhguesit më të njohur të zhvillimeve socio-politike në Ballkanin Perëndimor, në një...

Prizren, 9 aktakuza kundër 11 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik, se gjatë 24 orëve të fundit, nga prokuroritë Themelore janë ngritur njëzetedy (22) aktakuza kundër njëzetegjashtë (26) personave,...

Lajmet e Fundit