27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Epokë e re, presidenti i ri i Newcastle synon… Allegrin dhe Griezmann

Një epokë e re do të nisë te Newcastle. Pas 13 vitesh vuajtje, me në krye presidentin Mike Ashley, tifozët e Newcastle do të kenë mundësinë të ëndërrojnë, pasi pronësinë e klubit, më konkretisht 80%, do e marrë princi arab, Mohammed bin Salman.

Me ardhjen e presidentit të ri arab, me milionat që ai do të sjellë në klub, mediat kanë filluar të spekulojnë për afrimet që Newcastle do të bëjë. Raportimet e fundit, sjellin në Tyneside trajnerin Max Allegri dhe yllin e Barcelonës, Antoine Griezmann.

Deri para pak kohësh, kjo gjë mund të quhej fantazi, por tani duket si një skenar më i realizueshëm. Megjithatë, mbetet për t’u parë se si do të jenë zhvillimet në kampin e bardhezinjve.

Më Shumë

Zyrapi pyetet për organizimin e logjistikës së UÇK-së dhe për pavarësinë e zonave

Në vazhdim të pyetjeve, avokates së Jakup Krasniqit, Venkateswari Alagnedra, u përqendrua të organizimi i logjistikës së UÇK-së e cila sipas saj, bazën kryesore...

Berisha: Po të mos ishte UÇK-ja në sheshet dhe kafet e Kosovës do të jehonte kënga e Dragana Mirkoviqit

18 vjet burgim. Ky është verdikti që ka dhënë Gjykata Speciale për “Ujkun” e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Dënimi kundër Pjetër Shalës shkaktoi reagime të forta...

Lajmet e Fundit