18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Bukowski, Rolling Stones dhe historia me makinën: Rrëfehet Sarri

Maurizio Sarri është një personazh i veçantë dhe gjatë prononcimit për JuventusTV ka prekur tema të ndryshme. Trajneri i bardhezinjve adhuron futbollin e bukur dhe insiston që skuadrat e tij të dominojnë kundërshtarët dhe të zbavitin tifozët.

Diçka e tillë nuk ka ndodhur ende me kampionët e Italisë, por Sarri e ka të qartë se ndryshimi pozitiv do të vijë me kalimin e kohës. Në fund të fundit, nuk është e thjeshtë të bësh të luash bukur një skuadër që ka preferuar gjithmonë cinizmin dhe rezultatin.

I ri lexoja shumë Bukowskin, falë një mësuesi shumë të aftë italian. Beatles apo Rolling Stones? Zgjedh Rolling Stones. Djali im dëgjonte muzikë koti deri 7-8 vite më parë. Më qëllonte të rrija me të dhe shoqërinë e tij, muzika ishte shumë acaruese. Në fillim më cilësonin si të vjetër në shije, tani janë të parët që më kërkojnë të vendos muzikë të viteve ’70.

Charles Bukowski, poeti gjermano-amerikan

Unë supersticioz? Më kujtohet si e lija makinën gjithmonë në të njëjtin vend kur stërvisja në Toskanë. Djemtë e kishin vënë re dhe vendosnin me qëllim një tjetër makinë aty. Një ditë u futa në dhomat e zhveshjes dhe u thashë se kishin tre minuta kohë për të më liruar vendin.

I thashë atij që e kishte lënë në vendin tim se duhet ta lëviste menjëherë, përndryshe e dija unë si ta largoja prej aty. Ai nuk lëvizi, unë e parkova makinën nga pas dhe ia fsheha atij. Fituam ndeshjen 2-0 dhe ai nuk pati ç’të më thoshte”, përfundon Sarri.

Më Shumë

Sot mot me diell dhe vranësira – priten shkarkime rrufesh e breshër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende- vende do të...

Motoçiklisti lëndohet rëndë pasi u godit nga vetura

Një motoçiklist ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi u godit nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur sot në Prizren, në rrugën “Beteja e Kabashit”. Lajmin...

Lajmet e Fundit