30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Eqrem Kryeziu: LDK-ja do të dalë fituese me 8 qershor

eqa ne dy korrikZyrtarët më të lartë të Degës së LDK-së, bashkë me kanddiatët për deputet nga Prizreni, në vazhdimsinë e aktiviteteve kanë takuar mbështetësit në lagjen “2 Korriku”.

Në këtë takim kandidati për deputet të Parlamnetit  të Kosovës, Eqrem Kryeziu tha se LDK-ja sot është e gjallë falë besimit të njerëzve.

“Nësë LDK-ja  sot  ekziston është e gjallë falë besimit të anëtarësisë, falë njerëzve besnik dhe do të fitojë me 8 qershor, tha ai.

“Populli I projekton ëndrrat e veta, përmes liderit”.

Kryeziu tha më tej në fjalën e tij se lideri aktual i LDK-së Isa Mustafa në Prizren, u zotua se LDK-ja do të qeverisë me vendin duke qenë në shërbim të qytetarëve.

Në këtë takim u prezentuan edhe kandidatët për Deputet të LDK-së ng Prizreni: Hanefi Muharremi, Mybera Mustafa, Hatim Baxhaku dhe Nijazi Ademaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Festimet për Ditën e Çlirimit në Prizren: Shfaqje folklorike në Shadërvan

Gjatë festimeve të organizuara nga Komuna e Prizrenit me rastin e “Ditës së Çlirimit”, kishte edhe shfaqje folklorike shqiptare, turke dhe boshnjake në Prizren. Ato...

Totaj pranon studimin e projektit të teleferikut për në Kalanë e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se sot se ka pranuar studimin e fizibilitetit dhe studimin gjeoteknik për ndërtimin e strukturës dhe teleferikut për...

Lajmet e Fundit