13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Fakete Kadiu emërohet ushtruese e re e detyrës së Kryeshefit të Postës së Kosovës

Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të Postës së Kosovës, në takimin e jashtëzakonshëm të mbajtur sot, më 09.07.2021, ka caktuar Fakete Kadiu, në pozitën U.D. Kryeshef Ekzekutiv në Postën e Kosovës.

Deri tek caktimi i Kadiut, ka ardh si rezultat i dorëheqës së djeshme të parevokueshme të ish U.D. Kryeshefit Ekzekutiv, Rafet Jashari.

“Znj. Fakete Kadiu, i urojmë suksese dhe punë të mbarë në detyrën e re!”, thuhet në komunikatën e Postën e Kosovës.

Më Shumë

Rahoveci anëtarësohet në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon

Komuna e Rahovecit është anëtarësuar në Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon. Kështu ka bërë me dije kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, në një shkrim...

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Lajmet e Fundit