15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Postoi foton e saj në Instagram pa të drejtat e autorit, fotografi padit Dua Lipën, kërkon dëmshpërblim

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është paditur nga një fotograf, pasi dyshohet se ka postuar në Instagram një foto të sajën pa kërkuar të drejtën e autorit.

Thuhet se fotoja e këngëtares është shkrepur nga një fotograf – paparaci.

Kompania e fotografit thotë se Dua ka përfituar të ardhura monetare në Instgram nga fotoja, që papraci ka bërë, raporton BBC.

Kompania kërkon dëmshpërblim prej 150 mijë dollarësh nga Dua Lipa, si dhe urdhër mbrojtjeje për të penguar këngëtaren nga veprime të tilla të mëtejshme. Këngëtarja e njohur ka postuar foton në Instagram dhe e fshiu nga profili i saj pas katër ditësh.

Por për çfarë fotografie bëhte fjalë?

Postimi i fshirë tregon yllin e pop-it, duke pritur në radhë në një aeroport, me biletën e avionit dhe pasaportën në dorë, të veshur me një kapele të madhe.

Kompania pretendon se Lipa “me vetëdije” postoi foton në mediet sociale pa leje, duke gjeneruar përfitime financiare.

Më Shumë

Rihanna do të performojë në ‘Super Bowl 2023’

Rihanna do të jetë në qendër të skenës në shfaqjen e pjesës së dytë të Super Bowl në muajin shkurt, përcjellë KultPlus. Këngëtarja, e cila...

Një person në Suharekë gjersa punonte lëndoi fizikisht një fëmijë

Një person është arrestuar nën dyshimin se përderisa ishte duke punuar ka lënduar një fëmijë, të cilit fillimisht i është ofruar tretman mjekësor në...

Lajmet e Fundit