1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Fatmir Limaj bëhet avokat

fatmirLimaj-tomGashiFatmir Limaj tanimë është avokat i licencuar. Ai tashmë ka dhënë provimin e jurisprudencës – edhe me shkrim, edhe me gojë.
Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Drejtësisë, e cila në ueb-faqen e saj ka publikuar rezultatet e provimit me gojë të mbajtur në ambientet e Ministrisë së Drejtësisë, me 1 mars 2014.

Limajt, për të ushtruar profesionin e avokatit, i duhet edhe licencimi nga Oda e Avokatëve të Kosovës, transmeton KP.

Ndryshe, aktualisht avokati Limaj po përballet me dy procese gjyqësore, ku po të dyja kanë të bëjnë me kohën kur ishte ministër i Transportit dhe Post-Telekomit, në rastet që njihen edhe si “MTPT 1” dhe “MTPT 2”.

Më Shumë

Dusan Vlahovic i gatshëm për të rinovuar kontratën me Juventusin

Sulmuesi i Juventus-it, Dusan Vlahovic është i etur për të qëndruar te “Zonja e Vjetër” dhe ai është i gatshëm të refuzojë lëvizjet në...

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e aeroplanit më të madh në botë

Dy burra përballen me 15 vjet burg për shkatërrimin e avionit më të madh në botë, ka thënë Shërbimi i Sigurisë i Ukraine. Ish-drejtori i...

Lajmet e Fundit