10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Femra nga Prizreni “mashtron” Policinë e Kosovës

policia e kosoves pkRaportohet se një e dyshuar femër, ka njoftuar Policinë se përderisa ishte duke shkuar nga  shtëpia e saj për në shtëpinë e nënës është sulmuar nga tre-katër të dyshuar të panjohur të cilët e kanë futur në një veturë, ia kanë mbyllur sytë dhe më pas e kanë dhunuar.

Më vonë e dyshuara gjatë intervistimit ka deklaruar se ngjarjen e ka inskenuar për shkak të arsyetimit të vonesës disa orëshe tek  familjarët.

Më Shumë

Jasharaj: Grevistët janë unikë përkundër tentimit për përçarje, s’jemi sindikatë e PAN-it

Grevën pesëjavëshe po e konsideron si të drejtë kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, teksa thotë se janë...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Bota sot

Lajmet e Fundit