23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Fillon lirimi i hapësirës publike gjatë rrugës “Ibrahim Mazreku” në Malishevë

Komuna e Malishevës ka njoftuar qytetarët, në veçanti pronarët e objekteve në hapësirën publike gjatë rrugës “Ibrahim Mazreku” se nga e premtja do të fillojë lirimi i hapësirës së uzurpuar publike.

“Për lirimin e hapësirës së uzurpuar publike, shfrytëzuesit janë lajmëruar me kohë nga komuna, sipas të gjitha procedurave ligjore. Luten të gjithë shfrytëzuesit e këtyre objekteve në hapësirën publike, që ti lirojnë vullnetarisht këto hapësira dhe ti largojnë gjërat me vlerë në objektet e tyre, pasi nga nesër do të fillon rrënimi i tyre dhe lirimi i hapësirës publike. Po ashtu i njoftojmë të gjithë qytetarët, se lirimi i hapësirës publike do të vazhdoj edhe në pjesët tjera të qytetit”, ka njoftuar komuna e Malishevës.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-28 km/h. "Temperaturat minimale...

Maqedonci: FSK-ja në gatishmëri për çdo kërcënim dhe rrezik që paraqitet në vend

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Ejup Maqedonci, ka thënë se Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka në gatishmëri njësitet e saja për çdo...

Lajmet e Fundit