12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Në Prizren nisin punimet për ndërtimin e rrugës transitore – kryqëzimi me autostradë

Kështu ka bërë të ditur vetë kjo Komunë përmes një njoftimi dërguar mediave.

Shaqir Totaj, kryetar i Komunës, tha se “kjo rrugë ndikon drejtpërdrejt në mirëqenien e qytetarëve dhe në lëvizjen e lirë të tyre si dhe për vizitorët qasja në qytet do të jetë më e lehtë”.

Më Shumë

Pas publikimit në media i kërkuari për ngacmim në Prizren vetëdorëzohet në polici

Policia e Kosovës  ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të lokalizuar vendndodhjen e një personi të dyshuar për ngacmim, raporton Gazeta Sinjali. Përmes një njoftimi...

Dronët kamikazë të ushtrisë ukrainase shkatërrojnë dy sisteme raketore ruse Tor, Shërbimi Sekret i Kievit publikon pamjet

Shërbimi Sekret i Ukrainës ka publikuar pamjet e një operacioni të suksesshëm në lindje të vendit, ku përmes dronëve kamikazë kanë arritur të shkatërrojnë...

Lajmet e Fundit