8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Në Prizren nisin punimet për ndërtimin e rrugës transitore – kryqëzimi me autostradë

Kështu ka bërë të ditur vetë kjo Komunë përmes një njoftimi dërguar mediave.

Shaqir Totaj, kryetar i Komunës, tha se “kjo rrugë ndikon drejtpërdrejt në mirëqenien e qytetarëve dhe në lëvizjen e lirë të tyre si dhe për vizitorët qasja në qytet do të jetë më e lehtë”.

Më Shumë

Moti sot: Me shi dhe reshje bore

Këtë të mërkurë në Kosovë pritet të ketë ulje drastike të temperaturave ku priten reshje shiu. Reshjet do të jenë në formë të rrebesheve, të...

32 vjet nga rënia e dëshmorit, Alush Kryeziu

Janë bërë 32 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit, Alush (Nezir) Kryeziu. Kryeziu ishte veprimtar i shquar i çështjes kombëtare. Ai është përkujtuar sot...

Lajmet e Fundit