16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Filmi i xhiruar vetëm me iPhone

1422794130iPhone-filmiNjë komedi me në qendër punonjëset e seksit e xhiruar e gjitha me iPhone 5 është shfaqur për herë të parë në Festivalin e Filmit Sundance dhe së shpejti do të shpërndahet në të gjithë botën.

‘Tangerine’, me regji dhe skenar të Sean Baker, tregon historinë e një prostitute e cila lirohet nga burgu gjatë natës së Krishtlindjes dhe pasi merr vesh se tutori i saj e ka tradhëtuar, tërbohet në rrugët e Los Angeles-it.

I gjithë filmi është xhiruar me celular. Ka shumë filma amatorialë që xhirohen në këtë mënyrë, por ky është i pari që shfaqet në një event të tillë si Sundance Film Festival.

Regjisori tha për ‘The Verge’: “Ishte shumë e lehtë. Nuk kemi humbur asnjë filmim. Kemi përdorur një aplikacion 8 dollarësh që na ndihmoi me fokusin dhe ngjyrat.”

Më Shumë

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, me kërkesën e përfaqësuesit të Komunës së Prizrenit, avokatit Blerim Mazreku, i cili nuk i posedonte shkresat e lëndës,...

SBAShK-u: Pro pezullimit të grevës votuan 54.88%, kundër pezullimit 45.12%

SBAShK-u përmes një postimi në Facebok ka treguar se pro pezullimit të përkohshëm të grevës ( më së largu deri në janar 2023) janë...

Vranët dhe me shi

Bota sot

Lajmet e Fundit