30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Fotoja e rrallë: Ibrahim Rugova me dy djemtë e tij

rogova me djemGazeta Express ka arritur të sigurojë një foto të rrallë të Presidentit Historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës.

Prijësi i shqiptarëve të Kosovës gjatë viteve të ’90, në këtë foto ka dalë me dy djemtë e tij, Mendimin dhe Ukën.

Fotoja është realizuar në banesën e tij, në lagjen Lakrishte, në Prishtinë, diku rreth vitit 1980-1981.

Më Shumë

Mot me diell sot, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Siç bën me dije Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat maksimale do...

De Biasi: Shqipëria më ndryshoi jetën, por në Dortmund bëj tifo për Italinë

Kualifikoi i pari Shqipërinë në një fazë finale të Evropianit dhe tani flet me krenari. “Jam krenar pasi kam dhënë edhe unë një kontribut për...

Lajmet e Fundit