19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Hoti: Ministri Beqaj do të përballet vet me ligjin

AvdullahHoti-LDKAnëtari i kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti, ka komentuar akuzat e ministrit në largim të finanacave Besim Beqaj, për kinse arrestimin e mundshëm të liderit të LDK-së Isa Mustafa.

Hoti në një prononcim për Indeksonline, ka thënë se është vet ministri Beqaj i cili do të përballet me ligjin. Sipas Hotit, Beqaj është një njëri i papergjegjshëm dhe se është fatekeqësi për vendin që ai udhëheq me ministrinë e financave.

“Ai është një neri shumë i papërgjegjshëm, është mjerim për vendin që ai është ministër i financave, qeverisja e tij do të mbaroj me 8 qershor, ai do të dalë në opozitë dhe do të përballet vet me ligjin”, është shprehur Hoti.

Ndryshe, ministri Beqaj ishte shprehur i bindur se Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbetet pa liderin e saj, Isa Mustafa, pasiqë sipas tij, ky i fundit mund të përfundoj i arrestuar

Më Shumë

Shqipëria kërkon ‘kokën’ e Kroacisë për të besuar në kualifikimin e mëtejshëm në Euro 2024

Pasi të dyja pësuan disfata në debutimin e tyre në Grupin B, Kroacia dhe Shqipëria do të shpresojnë për një përgjigje pozitive kur të...

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Lëshojmë me qira një lokal që ofron mundësi të pafundme për të realizuar idetë tuaja dhe për të zhvilluar biznesin tuaj. Ky lokal modern...

Lajmet e Fundit