11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Franca tri ditë zi kombëtare për pasagjerët e avionit algjerian

flamuri i francesFranca shpalli sot tre ditë zi kombëtare pas aksidentit ajror të avionit të kompanisë ”Air Algerie”, në të cilin u vranë 118 njerëz në bord, përfshirë 54 francezë.

Duke filluar nga e hëna, për tri ditë, të gjitha ndërtesat publike në Francë do të mbajnë flamujt në gjysmë shtize. Sot, familjet e 54 udhëtarëve francezë që humbën jetën, janë pritur nga presidenti Francois Hollande dhe ministri i Jashtëm Laurent Fabius.

Ndërkohë, në vendin e aksidentit në veri të Malit, 100 kilometra nga Gao, ekspertët e OKB-së kanë gjetur kutinë e dytë të zezë të MD-83 ”Air Algerie”.

Më Shumë

Kurti: Serbia njeh vetëm gjuhen e presionit, trysnia nga Berlini dhe Parisi do të mund të sillte rezultate

Kryeministri Albin Kurti ka vazhduar kritikat për sjelljen destruktive të Serbisë në procesin e dialogut të Brukselit. Në një intervistë për ‘Top Chanel’, ai ka...

Rrëzohet një punëtor i ndërtimit në Prizren

Një punëtor është rrëzuar duke punuar në një kompani të ndërtimit në Prizren. Viktima, siç njofton Policia e Kosovës është duke u trajtuar në Spitalin...

Lajmet e Fundit