11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Muja uron besimtarët islam për festën e Fitër Bajramit

Ramadan Muja 2Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, ka uruar kryetarin e Bashkësisë Islame në Prizren, myftiun Lutfi Balleku dhe të gjithë qytetarët e Komunës së Prizrenit me rastin e festës së Fitër Bajramit.

“Festa e Bajramit, le të na shërbejë në thellimin e respektit, tolerancës, miqësisë dhe dashurisë për fëmijët, familjen dhe të gjithë qytetarët e komunës sonë”, thuhet në urimin e Mujës.

“Uroj që kjo festë fetare, të na shërbejë në ushtrimin e ndjenjës së solidaritetit me njëri tjetrin, të jemi sa më afër atyre që kanë nevojë, të rrugëtojë të gjithë së bashku drejt sukseseve të reja”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Haradinaj kujton masakrën në Pastasellë të Rahovecit: Dora barbare nuk i kurseu as të miturit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kujtuar masakrën në Pastasel të Rahovecit që ka ndodhur 24 vjet më parë. I...

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Lajmet e Fundit