9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Fundoset në Bangladesh trageti me 200 udhëtarë, dhjetëra të vdekur

bangladesh ania fundosetNjë traget me afro 200 njerëz është fundosur sot në lumin Padma, 30 kilometra në jugperëndim të kryqytetit Daka në Bangladesh.

Zyrtarët, transmeton rel, thanë se më se 40 udhëtarë janë shpëtuar nga kjo anije.

Nuk ka pasur ndonjë informacion zyrtar për viktima eventuale.

Policia lokale tha se “trageti ishte i tejngarkuar me udhëtarë, ndërsa lumi ishte i trazuar”.

Ekipet e shpëtimit dhe ushtria e Bangladeshit janë duke ndërmarrë operacion të shpëtimit.

Më Shumë

`Liria ka emër` organizon `Marsh për drejtësi` për ish-krerët e UÇK-së

Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së...

Pezullimi i 37.5 milionë eurove nga Qeveria e Kosovës për komunat, Ibrahimi del me një kërkesë urgjente

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) Sazan Ibrahimi në emër të kryetarëve të komunave ka kërkuar nga institucionet qendrore lejimin e bartjes...

Lajmet e Fundit