25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Fushata e kundërligjshme

PDK-fushatPartitë politike mund të flenë rehat dhe të vazhdojnë fushatën edhe para afateve të përcaktuara nga KQZ’ja.

Paneli zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, e pranon se është i pafuqishëm të reagojë karshi këtij fenomeni.

Ankohen se periudha parazgjedhore nuk është e sanksionuar me ligj dhe si pasojë nuk mund të shqiptohen as gjoba, shkruan Tribuna.

Për parafushatën dy herë është ankuar Vetëvendosja, por që në të dyja rastet ankesat e tyre janë hedhur poshtë.

Zgjedhjet në Kosovë do të mbahen me 8 qershor, derisa KQZ ka thënë se fushatë do të ketë vetëm 10 ditë, që i bie nga data 28 maj. Megjithëse partitë ka kohë që ka nis të japin premtime në këmbim të votës.

Më Shumë

Policia gjen armë e municion gjatë kontrollit në një shtëpi banimi dhe një objekt afarist në Prizren

Policia e Kosovës (PK) njofton se gjatë kontrollit në një shtëpi banimi dhe një objekt afarist në Prizren, janë gjetur dhe konfiskuar armë dhe...

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Ofertë për udhëtim turistik me "Bashkimi Reisen" Prizren - Ulqin: 23:30 Ulqin - Prizren: 18:00 Bileta kthyse: 20 Euro Kontakt: 044 101 502 044 679 032 ...

Lajmet e Fundit