25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kandidatët borxhli

Shfercerat-paraNexhat Daci, Iliri Deda, Dardan Sejdiu dhe Puhie Demaku, po kërkojnë votën për deputetë në zgjedhjet e 8 qershorit.

Ndërsa subjektet dhe ish subjektet e tyre politike, nuk i kanë shlyer borxhet nga proceset e kaluara zgjedhore nga Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, shkruan Tribuna.

Ky organ me anë të një letre të datës 19 maj, kishte kërkuar nga KQZ;ja marrjen e masave, por këta të fundit, kanë vepruar ndryshe, duke thënë se kandidatët në fjalë tash garojnë në parti tjera dhe borxhi u takon partive e jo individëve. /Tribuna/

Më Shumë

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Radiotelevizioni i Malit të Zi (RTCG) ka dhënë lajmin e tmerrshëm mëngjesin e sotëm (e shtunë) për shkak se ka ndërruar jetë në moshën...

Lajmet e Fundit