18.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Gashi: Dëshmitari tha se edhe Hashim Thaçi kishte marrë pjesë në tortura (Video)

Avokati i Sylejman Selimit, Tomë Gashi ka hedhur dyshime në vërtetësinë dhe faktet që ka prezantuar dëshmitari “A” në rastin e klientit të tij.

Ai ka thënë se ky dëshmitar kishte përmendur edhe Hashim Thaçin si pjesëmarrës në torturat, sipas tij, kishin bërë ushtarët e UÇK’së. /Gazeta Express/

Më Shumë

Këtë vit në Rahovec, më pak perime e më shumë drithëra të mbjella |Video

Kushtet klimatike të pranverës së këtij viti nuk ishin të favorshme për bujqit në Kosovë. Por edhe mungesa e punëtorëve ka bërë që në...

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët. Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave. Gjatë ditës mund...

Mona Liza

Lajmet e Fundit