18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Zaev: Nuk thash se shqiptarët e “Monstrës” janë të pafajshëm

Udhëheqësi opozitar i LSDM-së, Zoran Zaev ka deklaraur sot se me siguri është interpretuar gabimisht deklarata e tij për gazetën gjermane ‘Die Zeit’, se shqiptarët e dënuar për vrasjen e katër djemve dhe një peshkatari në liqenin e Smilkovës janë të pafajshëm.

“Me siguri ka qenë interpretimi i gabuar i gazetarit. Megjithatë, ka dyshime të mëdha në lidhje me këtë rast. Këtë e shpjegova edhe në atë intervistë dhe natyrisht me zbulimin e së vërtetës rreth liqenit së Smilkovës apo procesit të qeverisë, Monstra, siç ata e quajnë në akuzë, do të zbulojë një të vërtetë të dhimbshme “, tha Zaev.

“Dyshimet janë të mëdha, qëllimi ynë nuk është për të vënë kualifikime, por sigurisht të vërtetën do e zbulojmë, qytetarët do të dinë në thelb se çfarë tregon ajo e vërtetë, sepse ka dyshime të mëdha në lidhje me atë se çfarë ka ndodhur me rastin Monstra”, u përgjigj Zaevi, në pyetjen gazetareske, raporton Zhurnal.

Më Shumë

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç. Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se...

Lajmet e Fundit