16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Gjashtë të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë raportuar 6 raste të vdekjes nga koronavirusi.

IKShPK-ja ka bërë me dije se rastet e vdekjes janë Fushë Kosova, Prishtina, Drenasi, Gjilani dhe Lipjani.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Fushë-Kosovë 2 raste (78, 62 vjeç), Drenas 1 rast (65 vjeç), Gjilan 1 rast (86 vjeç), Lipjan 1 rast (64 vjeç) dhe Prishtinë 1 rast (77 vjeç)”, ka njoftuar instituti.

Më Shumë

100 euro fals deponohen në Suharekë

  Një punëtor në Suharekë ka njoftuar policinë për deponimin e një kartëmonedhë prej 100 euro që dyshohet të jetë e falsifikuar. Monedha e dyshuar është...

Rexhaj: Vetëvendosje e gatshme për zgjedhje, të bëhen krejt bashkë

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar deklaratat e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili sot ka paralajmëruar diskutime me partitë politike për...

Lajmet e Fundit