-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Gjendet një mjet shpërthyes në Prizren

Një person nga Prizreni ka bërë të ditur se në pronën e tij ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes.

Policia ka bërë të ditur se njësia përkatëse ka bërë sigurimin e vendin të ngjarjes dhe mjeti është larguar në mënyrë të sigurt.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se gjatë punimeve në pronën e tij kishte hasur në një mjetë të dyshuar shpërthyes. Njësia përkatëse ka bërë sigurimin e vendin të ngjarjes, ndërsa Njësiti i EOD-së ka bërë tërheqjen e mjetit të dyshuar në mënyrë të sigurt”, thuhet në raportin e policisë.

Lëshohet banesa me qira në Prizren

Më Shumë

Anulohet gjykimi për vrasjen me thikë tek “Tranziti i ri” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, është anuluar seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve për vrasjen e M.K., Orhan Ademaj dhe Albert Ademaj, për...

Peja vazhdon me fitore, triumfon kundër Bashkimit

Peja ka shënuar fitoren e shtatë radhazi në elitë, duke mundur kësaj radhe, Bashkimin me rezultat 95:79 (33:14, 14:25, 25:25, 23:15), sfidë kjo e...

Lajmet e Fundit