11.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Gjykata në Prizren mban tetë seanca gjyqësore

Gjykata-qekiqiNë Gjykatën Themelore në Prizren do të mbahen sot vetëm tetë séance gjyqësore.

Zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren, Afërdita Kicaj njoftoi se Departamenti për Krime të Rënda do t’i mbaj 4 seanca gjyqësore, Departamenti për të Mitur do t’i mbaj 2 seanca dhe Departamenti i Përgjithshëm do t’i procedojë 2 seanca gjyqësore. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kërcënohet një person për tokë në Atmaxhë të Prizrenit

Një person nga fshati Atmaxhë i Prizrenit është kërcënuar për shkak një kontesti pronësor. I dyshuari është arrestuar . “Viktima ka raportuar se pas një mosmarrëveshje...

Moti sot: Temperatura deri në 18 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell, por me acar në orët e mëngjesit. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...

Lajmet e Fundit