-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Golden Eagle Ylli merr fitoren e trembëdhjetë radhazi

Golden Eagle Ylli ka realizuar edhe fitoren e radhës. Kampioni aktual ka mposhtur Ponte Prizrenin në ndeshjen e vlefshme për Superligën.

Rezultati përfundimtar ka qenë 64:73 (17:18, 22:22, 10:10, 15:23).

Fituesi është vendosur vetëm në dhjetë minutat e fundit, pasi të gjitha periudhat e tjera ishin të barabarta.

Te prizrenasit më i miri ishte Dachon Burke me 15 pikë e nëntë kërcime, kurse te therandasit më i miri ishte Malcolm Armstead me 15 pikë, nëntë kërcime e pesë asistime.

Më Shumë

Totaj: Më 2022 u rrit transparenca në Gjykatën e Apelit

Kryetari i Gjykatës së Apelit, Valon Totaj, në konferencën vjetore të mbajtur të premten, ka prezantuar sfidat dhe sukseset, të cilat e kanë përcjellë...

Polonia mund të dërgojë tanke Leopard në Ukrainë, pa autorizimin e Gjermanisë

Polonia mund të dërgojë tanke Leopard pa autorizim, tha një zëdhënës i qeverisë gjermane. Ai shtoi se nuk ka informacione për ndonjë kërkesë zyrtare të...

Lajmet e Fundit