13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Grabovci: ‘Misioni i Ri’ po funksionon

AdemGrabovci6-05Adem Grabovci, nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, ka rikujtuar katërvjetorin e vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, me të cilin ajo vulosi pavarësinë e Kosovës.

“Para 4 vitesh, në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës, u vulos edhe ligjërisht e drejta jonë për të pasur shtetin tonë. Dhe, natyrisht, kjo u pasua me njohjen e pavarësisë nga shumë shtete e mekanizma ndërkombëtare.

Kosova, si shtet i ri, tani po vazhdon me ndërtimin dhe zhvillimin e vendit, duke i dhënë edhe më shumë kuptim Pavarësisë së vet.

Ky është edhe vizioni ynë, ky është Misioni Ri”, ka shkruar ai në postimin e tij në Facebook.

Më Shumë

Totaj: Performanca e Komunës së Prizrenit është në ngritje

 Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, në konferencën e sotme të jashtëzakonshme deklaroi se performanca e Komunës së Prizrenit është në ngritje dhe si e...

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Qelaj e dorëzon raportin në Kuvend e Kosovës

Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232 faqesh të...

Lajmet e Fundit