19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Fier, vret 2 vëllezërit, kunatën, mbesën dhe më pas veten

Policia-crime sceneNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një fshat të Fierit, ku një person ka vrarë dy vëllezërit, kunatën, mbesën dhe më pas veten, shkruan gazeta Start.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 8 në fshatin Sturmë të Fierit, ndërsa mësohet se autori i ngjarjes tragjike është Bajram Vrapi, 73 vjeç.

Krimi është kryer me një armë gjahu, por ende nuk dihen detajet dhe motivet e kësaj vrasjeje të rëndë. Dy vllezërit e vrarë ishin Xhemal dhe Besim Vrapi, 60 dhe 7 9 vjeç, mbesa me inicialet M.V 17 vjeç, ndërsa kunata 43 vjeç.

Menjëherë sapo është sinjalizuar forcat blu kanë mbërritur në vendngjarje, ku si fillim kanë rrethuar autorin duke i bërë thirrje të dorëzohet, por ai ka refuzuar duke qëlluar edhe mbi veten.

Policia ka nisur të hetojë për të zbuluar shkaqet.

Më Shumë

Vetëvendosje me aktivitete për nder shënimit të 81-vjetorit të lindjes së Ukshin Hotit

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar disa aktivitete për nder të ditëlindjes së intelektualit, Ukshin Hoti. Në ora 10:00 do të organizohet vizitë te shtëpia muze e...

BIK-u njofton se kur falet Kurban Bajrami

Dita e parë e festës së Kurban Bajramit, është të dielën, më 16 qershor. Bashkësia Islame e Kosovës njofton se manifestimi qendror për territorin...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit