22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Hajnat vjedhin dy lopë në Muradem të Prizrenit

Dy lopë janë vjedhur në fshatin Muradem të Prizrenit.

Vjedhja ka ndodhur të shtunën e javës së kaluar.

Kryefamiljari, Nebi Memaj tregon se dëmi i shkaktuar kapë shumën 2 mijë euro.

Dukuria e vjedhjes së bagëtive në këtë zonë të Prizrenit është mjaft shqetësuese.

“Lidhur me rastin i kemi informuar organet e policisë, të cilët kanë ardhur në vendngjarje, por nuk ka ndonjë informacion se kush mund të jenë autorët e vjedhjes dhe cili është fati i bagëtive të vjedhura”. TV Prizreni/

Më Shumë

Lajmet e Fundit