23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Hamiti: Koalicioni LDK-BD, për një Prizren shqiptar

SabriHamiti-ldkPas nënshkrimit që kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu ka bërë me Zafir Berishën e Bashkimit Demokratik, nënkryetari i LDK-së Sabri Hamiti ka thënë se qendra e mbështet një bashkëpunim të tillë.

Por Hamiti në komentet e tij ka thumbuar kreun e PDK-së Hashim Thaçin i cili javë më parë çoi në Prizren Kryeministrin turk ndërkohë që atje ka marrë edhe mbështetjen e turqve lokalë.

Hamiti ka thënë se bashkëpunimi ndërmjet LDK-së dhe BD-së është për një Prizren shqiptar.

“Është lajm i mirë nëse këto dy subjekte janë marrë vesh. Qendra e përkrah këtë koalicion për sa kohë janë marrë vesh që të bashkëpunojnë për një Prizren shqiptar”, ka thënë Hamiti.

Më Shumë

Suhareka planifikon 6 milionë euro për rrugët malore

Turizmi malor jo rrallë shihet si shpëtim ekonomik për shumë familje kosovare. Bjeshkët e vendit tonë ofrojnë resurse të shumta, por ende nuk shfrytëzohen...

Vetaksident në Malishevë, lëndohet rëndë një person

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi ka humbur kontrollin mbi veturën e tij duke u rrokullisur jashtë rrugës. Sipas raportit të Policisë...

Lajmet e Fundit