25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Hapet konkursi për këngët pjesëmarrëse tek Festivali “Zambaku i Prizrenit”

”Zambaku i Prizrenit 2022” ka hapur konkursin për këngët pjesëmarrëse në edicionin e 33-të festivalit.

Ky festival do të mbahen në fund të muajit qershor, njofton Klankosova.tv.

“Organizatorët e festivalit ftojnë të gjithë krijuesit dhe interpretuesit e këngës së muzikës së lehtë nga të gjitha trevat shqiptare në konkurrim për pjesëmarrje në këtë edicion.Konkursi për pranimin e këngëve është i hapur deri më 06 qershor 2022?.

Rregullat e Festivalit janë këto: Kënga s’duhet të jetë e publikuar më parë në të kundërtën eliminohet, një autor mund të konkurrojë me më shumë këngë – por vetëm njëra pranohet dhe një orkestrues s’mund të jetë më shumë se dy orkestrime

Më Shumë

Fëmija në Lubizhdë u godit me veturë nga një mërgimtar

Aksidenti në Lubizhdë të Prizrenit, ku është goditur me veturë një fëmijë, është shkaktuar nga një mërgimtar. Sinjali raporton se i dyshuari(mërgimtari) nuk ju ka...

Presidenti Begaj sot nis vizitën dyditore në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj më 15 dhe 16 gusht realizon vizitën e parë zyrtare në Kosovë. Begaj do të takojë drejtuesit më të lartë...

Lajmet e Fundit