3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Haradinaj, viziton sot Prizrenin

Ramush Haradinaj 1Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, viziton sot qytetin e Prizrenit. Ai do të takohet me kandidatët e koalicionit AAK-LDD, që garojnë për Asamblenë Komunale.

Zëdhënësi i AAK-së, Sejdi Ballanica njoftoi se Haradinaj po ashtu do të takohet me të rinjtë e Alenacës si dhe me banorët e fshatit Lubizhdë të Prizrenit.

“Haradinaj takimin me kandidatët për Asamblnë Komunale të Prizrenit dhe strukturat e partisë do të zhvillojë në ora: 14:00 në zyrën e Shtabit Zgjedhor, e cila e gjendet ne lagjen “Bazhdarhane”, njoftoi Ballanica. Sipas tij, lideri i AAK-së Haradinaj me të rinjtë e Aleancës, ndërkaq do të takohet në ora 15:00 në restaurantin “Gold”,që gjendet në dalje të Prizrenit për Suharekë.

“Ndërkaq në ora: 16:00 do të takohet me banorët e fshatit Lubizhdë të Prizrenit në shkollën e fshatit “ Ekrem Rexha – Drini “,  njoftoi  Ballanica. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Erling Haaland vendos rekorde të reja në Champions League

Sulmuesi i Manchester City-t, Erling Haaland ka thyer dy rekorde të reja të golave në Champions League, pasi shënoi në fitoren 3-2 të së...

Prezantohet masa për zbutjen e ndikimit të krizës energjetike

Sot do të bahet prezantimi i masës 1.2 për zbutjen e ndikimit të menjëhershëm socio-ekonomik të krizës energjetike përmes mbështetjes shtesë të njëhershme për...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit