8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Haradinaj, viziton sot Prizrenin

Ramush Haradinaj 1Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, viziton sot qytetin e Prizrenit. Ai do të takohet me kandidatët e koalicionit AAK-LDD, që garojnë për Asamblenë Komunale.

Zëdhënësi i AAK-së, Sejdi Ballanica njoftoi se Haradinaj po ashtu do të takohet me të rinjtë e Alenacës si dhe me banorët e fshatit Lubizhdë të Prizrenit.

“Haradinaj takimin me kandidatët për Asamblnë Komunale të Prizrenit dhe strukturat e partisë do të zhvillojë në ora: 14:00 në zyrën e Shtabit Zgjedhor, e cila e gjendet ne lagjen “Bazhdarhane”, njoftoi Ballanica. Sipas tij, lideri i AAK-së Haradinaj me të rinjtë e Aleancës, ndërkaq do të takohet në ora 15:00 në restaurantin “Gold”,që gjendet në dalje të Prizrenit për Suharekë.

“Ndërkaq në ora: 16:00 do të takohet me banorët e fshatit Lubizhdë të Prizrenit në shkollën e fshatit “ Ekrem Rexha – Drini “,  njoftoi  Ballanica. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Totaj uron nxënësit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka uruar të gjithë nxënësit për fillimin e procesit mësimor. "Rrugët e Prizrenit u vërshuan sot me fëmijë të buzëqeshur,...

Abrashi për videon e VV-së: E bëmë për t’ia kujtuar opozitës se kush ka qenë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka komentuar videon e publikuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje në faqen e tyre zyrtare, ku etiketohen dhe akuzohen...

Lajmet e Fundit