5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

PDK-ja në Prizren “kopjon” Partinë e Fortë

Shkodran  kryeziu dhe samir hoxhaTë vjetrit e PDK-së mund të mos i marrin seriozisht veprimet e Partisë së Fortë, por të rinjtë e kësaj partie po i kopjojnë ata. Rinia e degës së Partisë Demokratike në Prizren ka zgjedhur hiq më pak se 18 nënkryetarë. Kaq shumë nënkryetarë në Kosovë ka veç Partia e Fortë. Dallimi është se Partia e Fortë e ka bërë këtë për t’i ironizuar partitë e tjera,shkruan Tribuna.

Kjo parti me çdo veprim të vetin ka për qëllim ironizimin e proceseve politike në Kosovë. PDK zgjedhjen e 18 nënkryetarëve e ka bërë për një qëllim serioz. Burime të gazetës kanë shpjeguar se zgjedhja e kaq nënkryetarëve është bërë me qëllim të heshtjes së të pakënaqurve të shumtë.  Pos 18 nënkryetarëve, RDK në Prizren ka edhe 8 sekretarë.

Me përzgjedhjen e Shkodran Kryeziut si kryetar, sipas burime të gazetës, nuk ka qenë e kënaqur shumica e të rinjve të partisë, pasi që ky, sipas tyre, është njeriu i afërt i ish-kryetarit Samir Hoxha dhe është zgjedhur në mënyrë jodemokratike duke mos lejuar që të ketë një garë të ndershme .

Më Shumë

Ambasadorja e ShBA-së në Tiranë, Yuri Kim, pozon para Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka qëndruar për një vizitë në Kosovë. Ambasadorja Kim ka shfrytëzuar rastin të vizitojë...

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajmet e Fundit