33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Hasani nuk e bën publik pasurinë e politikanëve

Hasan PreteniDrejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit (AKK) Hasan Preteni, po i kursen zyrtarët e lartë të Qeverisë së Kosovës, duke mos ua bërë publike formularët e deklarimit të pasurisë së paku para zgjedhjeve nacionale që do të mbahen më 8 qershor të këtij viti.

Kohë më parë AKK-ja në uebsajtin e saj bëri publik pjesërisht deklarimin e pasurisë të vetëm disa zyrtarëve të lartë të komunave të Kosovës./Zëri/

Më Shumë

Afro 2 mijë gjoba trafiku për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës për 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 915 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin e policisë, janë regjistruar edhe 18...

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore, opozita “s’mund t’i shtyjë pafundësisht”

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Lajmet e Fundit