4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Haskuka: Prizreni e ka shpall prioritet zhvillimin e turizmit, por pandemia na goditi

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) ka organizuar “Ditën Botërore të Turizmit” me ç’rast është bërë edhe hapja e sezonit turistik vjeshtë-dimër. Ky aktivitet është mbajtur në moton “Të ecim shtigjeve të Dardanisë”.

Kryetari i komunë së Prizrenit Mytaher Haskuka ka thënë se për këtë vit prioritet i komunës ka qenë zhvillimi i turizmit, mirëpo pandemia ka penguar.

“Turizmi është sektor shumë i rëndësishëm për Kosovën. Krijimi i vendeve të punës nuk është vetëm në hoteleri por edhe në bujqësi dhe në prodhimin e ushqimit. Ne si komunë e kemi shpall prioritet zhvillimin e turizmit por pandemia na goditi”, tha Haskuka./Ekonomiaonline/

Më Shumë

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga Kanye Westi pas pretendimeve se reperi u tregoi stafit të Adidas foto intime të saj

Kim Kardashian thuhet se ndjehet e ‘neveritur’ nga pretendimet se ish-bashkëshorti i saj Kanye West u tregoi foto private të saj ish-punonjësve të tij,...

U bë e famshme në 2018-n, zhvishet modelja seksi e Kroacisë (FOTO)

Pasi u bë e famshme në vitin 2018, tifoja më seksi e Kroacisë është zhveshur sërish për Kupën e Botës. Ajo është 30-vjeçarja, Ivana Knoll...

Lajmet e Fundit