9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Pikat e Vetëvendosjes në Prizren me udhëheqës të rinj

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren ka filluar procesin e brendshëm zgjedhor.

Tri pikat e saj janë ristrukturuar me anëtarë e kryesi të re.

Kryetar i Pikës në Atmaxhë është zgjedhur Valbon Gashi, në Kobajë Agon Osmanaj, kurse në Mamushë, Emell Dilji.

“Lëvizja VETËVENDOSJE! Qendra në Prizren do të vazhdojë me zgjedhje edhe të Pikave të tjera, ku Qendra e jonë do të ketë edhe zgjerim më të madh edhe konsilidim të shtuar”, njofton Vetëvendosje në Prizren./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Gjykata e dënon avokatin Esat Gutaj me 500 euro gjobë për mungesën në seancë,

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, gjykatësja Raima Elezi ka dënuar me 500 euro gjobë, avokatin Esat Gutaj, se nuk ka respektuar ftesën...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit