15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Haxhi Shala ftohet nga Specialja si i dyshuar

Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala, ka njoftuar se është ftuar nga Gjykata Speciale. Njoftimin e ka bërë përmes rrjetit social Facebook.

Ai ka thënë se në Speciale është ftuar si i dyshuar dhe i pranishëm do të jetë më 8 shtator të këtij viti.

Shala tutje ka shtuar se do t’i përgjigjet ftesës, porse sipas tij, tendencat për njollosjen e luftës dhe vlerave të UÇK-së, janë të papranueshme.

“E rastesishme apo jo, në 22 vjetorin e ditës së dëshmorëve të Brigades 121, kur po përkujtojmë përvjetorin e rënies së bashkëluftetarit tim Ismet Jashari- Kumanova dhe dëshmorëve tjerë të rënë në luftën e paster e të drejtë të UÇK-së — Unë komandanti i kësaj brigade, sot kam pranuar ftesen nga Gjykata Speciale në Hagë, si i dyshuar, ku do të duhet të jem i pranishem atje me 8 Shtator të këtij viti”, ka thënë ai.

Ndërkaq gjatë ditës së sotme, ftesë nga Specialja ka marrë edhe ish-luftëtari i UÇK-së, Ziadin Hoxha.

Më Shumë

Vetëvendosje në Prizren uron besimtarët myslimanë: Me fat Fitër Bajramin!

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë : "Me fat Fitër Bajramin!". "Në këtë ditë feste e gëzimi, le të mbretërojë...

Zogaj për degën e Gjykatës në Dragash: Të kthjellet, ose të mbyllet

Gjatë prezantimit të raportit të punës për tremujorin e parë të 2024-ës, kryetarja e Gjykatës në Prizren, Shpresa Emra mori kritika për degën në...

Lajmet e Fundit