20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Shqipëria e para në listën e sugjerimeve për turistët amerikanë

Faqja e njohur “Best Life” ka publikuar 13 destinacionet mahnitëse, ku Shqipëria renditet e para në listë. Destinacionet janë të sugjeruar për turistët amerikanë që mund të vizitohen gjatë sezonit të verës.

Për shkak të masave të rrepta nga Covid-19, udhëtimet në vende të ndryshme të botës  kanë qenë të vështira.  Turistët amerikanë e kanë më të lehtë udhëtimin për Shqipëri sepse në aeroportin “Nënë Tereza” nuk ju kërkohet një test negativ i Covid-19, shkruan “Best Life”.

Klima mesdhetare, plazhet, malet, sitet e shumta arkeologjike të Shqipërisë janë të mahnitshme dhe rekomandohen nga faqja e njohur për t’u vizituar nga turistët. Pas Shqipërisë renditet e dyta Bjellorusia.

Gjithashtu nga vendet e rajonit bëjnë  pjesë Maqedonia e Veriut, Serbia, Mali i Zi ku po ashtu nuk është e nevojshme testi i Covid-19.

Më Shumë

Plas sherri në një ndejë me muzikë live në Dragash, theret me thikë një person

Një ndejë me muzikë live që u organizua në Lybevisht të Dragashit përfundoi me përleshje në orët e para të së enjtes. Konflikti verbal mes...

Prizren, 676 raste aktive me COVID

Prishtina vazhdon të jetë komuna me numrin më të lartë të rasteve aktive me COVID, ndërsa aktualisht në të gjithë vendin në total numri...

Lajmet e Fundit