20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Higuain: Messin do ta prisnim krahëhapur

Sulmuesi i Inter Miamit, Gonzalo Higuain, ka deklaruar se nëse Lionel Messi do ishte i lumtur, do të ishte i mirëpritur në klubin amerikan.

Duke folur për ESPN, Higuain ka deklaruar se nuk sheh ndonjë arsye që Messi të mos i bashkangjitet në Miami.

“Pirlo erdhi këtu kishte ishte kampion, kështu vepruan edhe Henry, Villa dhe Matuidi. Nuk shoh ndonjë arsye pse Messi të mos vijë. Nëse do ta bënte të lumtur, do ta prisnim krahëhapur”, ka deklaruar argjentinasi.

Ai ka shtuar se Messi ka ende forcë për të luajtur në Champions League.

Më Shumë

Muriqi nga Spanja mbështet Lirinë: S’kam dyshim që do inkuadrohet në Superligë (VIDEO)

Liria do ta zhvillojë njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme në histori të klubit, të dielën ndaj Ferizajt, në kuadër të barazhit. Takimi do të...

AAK kërkon që paga minimale të jetë 370 euro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar që paga minimale në vendin tonë të jetë 370 euro. AAK po ashtu ka propozuar që pensioni i...

Lajmet e Fundit