19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

India shënon numrin më të lartë të rasteve me COVID-19, që nga 28 nëntori

India ka regjistruar mbi 39.000 raste me koronavirus gjatë së premtes, duke u cilësuar si shifra më e lartë që nga 28 nëntori, kur ishin regjistruar mbi 40.000 të prekur.

The Guardian njofton se numri i përgjithshëm pozitiv me COVID-19 është mbi 11.5 milionë ndërsa i të vdekurve ka shkuar në mbi 159.000.

India është shteti me më së shumti raste pozitive pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Brazilit.

SHBA-ja ka regjistruar tashmë 29.6 milionë të infektuar ndërsa Brazili 11.7 milionë.

Më Shumë

Lajmet e Fundit