5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Homazhe para dëshmorëve në Landovicë dhe aktivitete të shumta kulturore

Shtepia e Bardhe-PrizrenKryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja në kuadër të shënimit të festës së Pavarësisë së Kosovës, sot në ora 10:00, do të bëjë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Landovicë.

Ndërkaq, në ora 11:00 Kuvendi Komunal mban një seancë solemne në Shtëpinë e Bardhë.Aktivitetet për 7 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Prizren, do të përfundojnë me Koncertin e Lirisë në sheshin “Shatërvan’/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Nis viti i ri akademik në UP, kujtohen demonstratat e studentëve

Në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” më 3 tetor do të nis viti i ri akademik 2022-2023. Mbi 4 mijë e 100 studentë të rinj...

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon...

Lajmet e Fundit