7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Hoxha: AKR-ja në Prizren, nuk ka ikur nga PDK-ja

Samir Hoxha zedhenes i PDK ne prizrenPartia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren nuk beson në prishjen e koalicionit me AKR-në. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha thotë se PDK-ja do të koordinojë fushëveprimet me AKR-në për balotazhin e 1 dhjetorit. “Ne kemi nënshkruar koalicionin dhe do t’i koordinojmë nga afër veprimet me strukturat e AKR-së”, thotë Hoxha për “PrizrenPress”.

Presidenti i AKR-së, Behxhet Pacolli ka prishur koalicionin me PDK-në në Prizren,për përkrahjen e kandidatit për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja. Ai ka kërkuar nga dega e partisë së tij në këtë qytet që në balotazh të qëndrojë neutral.

Këtë qëndrim të Pacollit, ndërkaq nuk e sheh si problem të madh PDK-ja në Prizren. Hoxha thotë se koalicioni me AKR-në në Prishtinë, por në Prizren. “Jemi të vetëdijshëm se të gjithë anëtarët e AKR-së mund të mos jenë pajtuar me këtë koalicion, por kjo nuk besojmë se paraqet problem në jetësimin e koalicionit. Ne nuk kemi bërë koalicion me nivelin qendror të AKR-së,por me atë lokal”

“Edhe brenda strukturave të PDK-së, ka pasur zëra që nuk janë pajtuar me shumë qëndrime ,por në demokraci respektohet vullneti i shumicës”, thotë Hoxha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Aktakuzë ndaj Kobrës dhe katër të tjerëve për vrasjen në Prizren një vit më parë

Prokuroria Speciale (PSRK), njofton se ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamentin Special, kundër Dibran Hoxhajt i njohur si “Kobra” dhe...

Miratohet në lexim të dytë projektligji për rregullat e trafikut rrugor

Është miratuar sot në shqyrtim të dytë projektligji nr. 08/L-186 për rregullat e trafikut rrugor. Për miratimin e këtij projektligji votuan 61 deputetë. https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/

Lajmet e Fundit